O naszej organizacji

Metoda nauki Kumon została opracowana w 1954 roku przez Toru Kumon, rodzica i utalentowanego nauczyciela z Japonii. Kiedy Toru Kumon odkrył, że jego syn, Takeshi, nie wykorzystuje w szkole swojego pełnego potencjału matematycznego, zaczął opracowywać arkusze ćwiczeń, które Takeshi wypełniał każdego dnia w domu. Toru Kumon nie ograniczał swojego syna do poziomu matematyki nauczanego w trakcie zajęć szkolnych. Pomógł Takeshi zbudować solidne podstawy, a następnie zapewnił mu możliwość osiągnięcia najwyższego możliwego dla niego poziomu, dzięki czemu Takeshi mógł maksymalnie rozwinąć swoje umiejętności. Prawie 60 lat później filozofia Toru Kumon nadal pomaga dzieciom rozwijać się ponad poziom oferowany przez szkołę i wydobywa ich pełen potencjał.

Toru Kumon wierzył, że rolą edukatora jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale także rozwijanie w uczniach sposobu myślenia i umiejętności, które umożliwiają samodzielne uczenie się. Po sukcesie, jaki dzięki tym wyjątkowym ćwiczeniom osiągnął Takeshi i inne dzieci w okolicy, w 1958 roku Toru Kumon założył biuro w mieście Osaka i stopniowo zaczęto otwierać coraz więcej centrów Kumon. Obecnie z metody nauczania Kumon korzystają ponad 4 miliony uczniów w 50 krajach i regionach na całym świecie. Jest to najpopularniejszy program do nauki na świecie, dzięki któremu każdego dnia, w każdej minucie, dzieci osiągają sukcesy.

Dzięki codziennej nauce w ramach programów Kumon nasi uczniowie zwiększają pewność siebie, niezależność i ambicje. Metoda Kumon rozwija pasję do nauki i umiejętności konieczne do osiągania sukcesów zarówno klasie, jak i poza nią.

Kumon troszczy się o każde dziecko, zapewniając mu szansę na sukces w globalnej społeczności.